İnternetten Para Kazanmanın Yolları

Son zamanlarda hemen hemen herkes ek iş yapmayı düşünmeye başlamıştır. Bu nedenle sizler için internetten para kazanmanın yollarını araştırdık bu yazımızda sizlere aktaracağız. İnternetten nasıl para kazanılır bu işin püf noktaları nelerdir tüm detayları sizlere aktaracağız.

İnternetten bir çok şekilde para kazanılır bakıldığı zaman Blog yazarak, E-ticeret sitesi kurarak, Anket doldurarak, Reklam izleyerek, Video paylaşarak ve Seo Danışmanlığı yaparak, sadece yapmanız gereken şey seçeceğiniz kategoride başarılı olmak bunun dışında her hangi bir şey yapmanıza gerek kalmayacaktır. Bunlardan bir kaçını ele alıp inceleyelim.

Blog Yazmak

İnsanlar blog yazıp para kazanmak için pek çok neden arayabiliyorlar. Kendi bilgilerini başkasıyla paylaşmak ve yeteneklerini dolara çevirmek için iyi bir fırsattır. Önce bloğunuz yoksa adım adım blog oluşturmak gerekir:

Web hostingalmalısınız.

Alan ismi kaydediniz.

Platformu seçin.

Blog yazıları yazın.

E-Ticaret Sitesi Kurmak

E-Ticaret sitesi üzerinden hizmet ile ürün satın almaktadır. Birçok ünlü siteler bulunmaktadır. En ünlüleri ise Amazon ile eBay endüstri isimlerdendir. En iyi yetenekli ve online iş fikirleri olarak bilinmektedir. Dolar kazanma şansı çok fazladır. Etsy ise başka bir ünlü endüstridir. Bu site ise takılar, aksesuarlar ve oyuncaklar benzeri el yapımı ürünler ile satış yapar. Yani kişinin yetenekleriyle para kazanmasını sağlar. E-Ticareti açmak için yapması gerekenler:

Web hosting

Alan adı

Site için ürünler

SEO Danışmanlığı

SEO danışmanlığı, Google arama motoru sizlerin uzmanlık alanınızsa bu işle çok iyi para kazanabilirsiniz. Mesela bir SEO danışmanı web sitesini inceleyerek ve daha iyisini nasıl yapacağını dair birçok tavsiye vermektedir. İnsanların web sitelerinin daha düzgün ve yeniden çalışması, arama motoru yaparken sayfanın daha iyi sıralaması ve öne gelmesi için SEO danışmanlığına ihtiyacı vardır. SEO danışmanlığı kendi yeteneğiyle ve bilgisiyle para kazanabilir. Saat başı 150 dolar ile belirlenebiliyor. Olduğunuz bölge ve ülkeye göre bu fiyat değişmektedir. SEO danışmanlığı yapan kişiler profesyonel bir şekilde yapılırsa fiyatları saatlik 350 dolara kadar alınabilmektedir.

Bir yorum

  1. Paketleme işi yapmak istiyorum.Beş kişiyiz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*